697 959 634, 606 131 603 rehabilitacja.merkury@gmail.com

MEDYCYNA NATURALNA

FITOKONCENTRATY DOKTORA LEWANDOWSKIEGO

Twój wybór – Miodowe koncentraty dr Lewandowskiego.
Od czasów wprowadzenia syntetycznych leków istnieje kontrowersja – czym się leczyć? Syntetyczne leki mają swoje zalety: krótki czas leczenia, szybkie zwalczanie bólu, odpowiednia dawka, dostępność od ręki (znajdziesz je w każdej aptece). W przypadku chorób przewlekłych obciążenie organizmu chemią wzrasta wielokrotnie, a nawarstwianie skutków ubocznych jest groźniejsze, niż efekt samego leczenia. Wracamy wówczas do leczenia naturalnymi sposobami – ponieważ odczucie dyskomfortu w okolicy wątroby jest zbyt duże, co powoduje: zgagę, wzdęcie, nadkwaśność, odczucie goryczy po odbiciu. W gorszych przypadkach przy dłuższym zastosowaniu chemii następują: owrzodzenie żołądka, komplikacje jelitowe, anemia, alergia farmakologiczna. Skuteczność ziołolecznictwa udowadniano wiekami – z zastrzeżeniem, że były przepisywane przez lekarza lub specjalistę zielarza – a składniki konsekwentnie opracowywano i badano.

Miodowe fitokoncentraty doktora Lewandowskiego (Ukraina, Kijów) od 20 lat cieszą się coraz większą popularnością. Posiada certyfikat TY Y15.8 -2444909835-001:2009. Naturalna metoda pozyskania preparatu, gwarantuje długi okres przydatności do spożycia, bez utraty jego właściwości. Dr Lewandowski do przygotowania swoich ziół, stosuje starą metodę – wyciąg przygotowuje się kilka godzin w różnych temperaturach i kolejności dodawania. Fitokoncentrat do 70% wybiera niezbędne składniki naturalne – otrzymuje ładunek dodatni – czyli fizjologiczną strukturę molekularną i wysoką aktywność biologiczną.

Jedno opakowanie 120ml wystarcza na 2-3 tygodniową kurację. Rozpuszczamy 5ml koncentratu w 200ml wody naturalnej niegazowanej i popijamy przez cały dzień. Zalecane jest połączenie różnych fitokoncentratów dla zwiększenia efektu terapeutycznego.

Zwiększenie wydolności organizmu poprzez zwiększone dotlenienie i rozprowadzenie – wskazane dla sportowców lub osób aktywnie spędzających czas. Fitokoncentrat nr 9 i 10. W przypadku kuracji narządów trawiennych, łączymy fitokoncentraty: nr 1 (żółciopędny), nr 2 (żołądek i jelita), nr 8 (wątroba i trzustka). Dla usprawnienia krążenia i pracy mózgu, zalecane są fitokoncentraty: nr 3 i 7 (neurologiczny).

W leczeniu alergii górnych dróg oddechowych i skóry, wskazane są fitokoncentraty nr 5 i 10. Przy chorobach nerek z podłożem autoimmunologicznym (przewlekła niewydolność nerek), wskazane są fitokoncentraty nr 3 i 5. W przypadku zaburzeń płciowo-moczowych u mężczyzn i kobiet stosujemy fitokoncentraty nr 3, 4 i 6

 

Fitokoncentrat nr 1 - odrobaczanie organizmu, żółciopędny

Skład: miód, piołun, tymianek, wrotycz, pięciornik gęsi. Wskazanie:przewlekłe zapalenie wątroby, przewodów żółciowych i woreczka, związanych z intoksykacją organizmu (alkoholowa, farmakologiczna, alergiczno-pokarmowa, zarobaczenie), objawia się obniżeniem apetytu, wagi, ogólną intoksykacją, dyspepsją. Fitkokoncentrat eliminuje zagęszczenie i zastój żółci w wątrobie, który powoduje wewnętrzne zatrucie organizmu i objawia się wzdęciami, odbiciem kwaśnym lub gorzkim, niestrawnością, bólami pod prawym podżebrzem, a także zaparciem. Pięciornik gęsi i piołun wykazuje żółciopędne i rozkurczowe działanie na narząd pokarmowy i reguluje kwasy żołądkowe. Wrotycz i tymianek skutecznie odrobaczają cały organizm (tasiemce, helminty, askorydy, owsice), ułatwiają wypróżnienie poprzez stymulację perystaltyki jelita grubego. Zapobiega zaparciu i powstaniu hemoroidów. Zastosowanie: 5ml (łyżka do herbaty) rozpuścić w 250 ml wody mineralnej nie gazowanej i popijać małymi łyczkami w ciągu całego dnia. Tak przygotowana mikstura powinna wystarczyć na 3 tygodnie regularnego stosowania.

Fitokoncentrat nr 2 - usprawnienie układu pokarmowego ( żołądek, jelito grube).

Skład: miód, ekstrakt z dzikiego bzu, kruszyna, szczaw koński, mięta, tysiącznik (centuria). Wyciąg ze szczawiu końskiego działa na cały przewód pokarmowy – usprawnia apetyt i trawienie, normalizuje kwasowość żołądka (zapobiega przewlekłemu nieżytowi i owrzodzeniu żołądka i dwunastnicy). Ekstrakt dzikiego bzu, kruszyny, mięty i tysiącznika – reguluje perystaltykę żołądkowo-jelitową, działa rozkurczowo, zmniejsza wzdęcia brzucha. Ułatwia wypróżnianie, zapobiega i leczy hemoroidy i ich objawy (ból, krwawienie, swędzenie). Fitokoncentrat nr 2 wskazany przy przewlekłym zapaleniu żołądka i dwunastnicy, jelita grubego, chorobach wrzodowych, przy zatruciach pokarmowych po antybiotykoterapii, biegunkach, zaparciu i hemoroidach.

Fitokoncentrat nr 3 - leczenie nerek i układu moczowego.

Skład: miód, wyciąg z berberysu, dzikiego czarnego bzu, skrzypu polnego, nawłoci, mięta pieprzowa. Klinicznie udowodniono, że ma wysoką skuteczność przy stanach zapalnych nerek i dróg moczowych (kamica nerkowa, piasek w nerkach, zapalenie miedniczek nerkowych, przy przewlekłej niewydolności nerek może być stosowany również przy towarzyszących chorobach nerek). Dna moczanowa, osteoporoza, przy nadciśnieniu nerkowym, nie trzymaniu moczu u dzieci i osób starszych. Na kamicę nerkową i dnę moczanową skuteczny jest korzeń berberysu, ponieważ wykazuje silne działanie przeciwzapalne, rozpuszcza różne formy kamienia w kielichach nerkowych, a razem z miętą wykazuje silne rozkurczowe działanie, co powoduje samodzielne wydalanie piasku przez drogi moczowe. Skrzyp polny w połączeniu z dzikim czarnym bzem mają szerokie właściwości wspomagające niezbędne procesy fizjologiczne nerek, a udrażniając naczynia krwionośne pełnią funkcję detoksykacyjną i przeciwzapalną. 

Fitokoncentrat nr 4 - dla kobiet

Skład: rumianek, rozmaryn, lubczyk, talaban, koniczyna czerwona. Fitokoncentrat wspomaga wszystkie funkcje endokrynologiczne, najczęściej w okresie klimakterium. Zwłaszcza, gdy występują procesy starzenia się organizmu z niepożądanymi objawami – łagodzi i uaktywnia pracę narządów gruczołowych, sprzyjając utrzymaniu równowagi hormonalnej w organizmie. Od wielu lat w ziołolecznictwie udowadniano, że talaband wykazuje hemostatyczne działanie przy nadmiernych krwawieniach miesiączkowych. Rumianek i rozmaryn wykazują silne działanie rozkurczowe przy bólach podbrzusza. Lubczyk, koniczyna czerwona i rozmaryn zazwyczaj wspomagają u kobiet normalizację przebiegu cyklu miesiączkowego Wykazują działanie uspokajające, zapobiegają anemizacji organizmu. W różnych fazach hormonalnych u kobiet po porodzie, może sprzyjać zwiększeniu laktacji, kształtuje cykl hormonalny. Wskazany przy różnych formach niepłodności. U kobiet w fazie klimakterium, to naturalny sposób rewitalizacji i odmładzania organizmu.

Fitokoncentrat nr 5 - działanie antyalergiczne i przeciwzapalne.

Skład: miód, wyciąg tataraku, rumianku, pokrzywy, koniczyny i szeregu. Do fitokoncentratu koncentratu wykorzystuje się miód akacjowy, który rzadko wywołuje reakcje alergiczne u pacjenta. Kompleksowe połączenie ziół wspomaga naturalne siły odpornościowe organizmu, co wspomaga w leczeniu chorób cywilizacyjnych m.in. różnych form alergii pokarmowej, chorób skóry, chorób autoimmunologicznych (reumatyzm stawowo-mięśniowy, zapalenie reumatoidalne, RZZ – choroba Bechtereva – zesztywnienie kręgosłupa). Złożona mieszanka nie zawiera substancji chemicznych. Tatarak i pokrzywa wiążą substancje alergiczne we krwi i wykazują naturalne oczyszczenie organizmu, wydalając je. Egzemy, pokrzywa, półpasiec, łuszczyca skutecznie poddają się leczeniu tym fitokoncentratem. Astmę oskrzelową, rozedmę płuc z podłożem alergicznym i dusznościami, leczy się stosując mieszankę rumianku, koniczyny i szeregu.

Fitokoncentrat nr 6 - dla mężczyzn.

Skład: miód, wyciąg mięty pieprzowej i rdestu, pączki topoli czarnej, talaban, esparcet. Ten zestaw ziół ma wielofunkcyjne działanie na narządy płciowo – moczowe u mężczyzn. Rozrost wiekowy prostaty powoduje zastój moczu ostatecznego w pęcherzu, zwiększenie objętości i osłabienie mięśni. Najczęstszym objawem prostaty w wieku powyżej 40 lat jest parcie na pęcherz, wielokrotne oddawanie moczu, uczucie zalegania moczu w pęcherzu. Im dłuższy problem z prostatą, tym bardziej dokuczliwe stają się parcia na pęcherz i kłopoty z oddawaniem moczu (częste nocne wstawanie). Fizjologiczny przerost prostaty grozi zwężeniem cewki moczowej i brakiem oddawania moczu, co grozi niezbędnym zabiegiem chirurgicznym. Aby zapobiec tym procesom, fitokoncentrat nr 6, pozwala we wczesnym etapie rozwoju choroby nie dopuścić do stanu zagrożenia nowotworem. Rdest wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, usprawnia pracę cewki moczowej i normuje oddawanie moczu. Mięta działa rozkurczowo przy neurogennym pęcherzu moczowym. Esparcet, talaban i pączki topoli czarnej – zazwyczaj w stadium początkowym – zapobiegają hiperplazji prostaty (powiększenie gruczołu krokowego), a jako środek profilaktyczny wykazuje silne działanie na gruczoł prostaty wspomagając między innymi leczenie impotencji męskiej.

Fitokoncentrat nr 7 - fitokoncentrat o działaniu neurologicznym

Skład: miód, ekstrakt sinicy niebieskiej, psiej pokrzywy, melisy, jarzyny, waleriany. Udowodniono klinicznie, że fitokoncentrat nr 7 daje szybki i długotrwały efekt przy codziennych psychicznych obciążeniach organizmu. Nerwica wegetatywna – objawia się zmęczeniem, bezsennością, apatią, wahaniem nastroju. Niepokój, kołatanie i przyspieszone bicie serca, duszności przymostkowe lub w klatce piersiowej z promieniowaniem na lewą stronę, uderzenia gorąca (przy klimakterium), migrenowe bóle głowy. Psia pokrzywa i sinica niebieska, waleriana wykazują uspokajające działanie na rytm serca, likwidują ucisk lub ból przymostkowy. Jarzyna pozytywnie wpływa na nerwicę – przy histeriach, uderzeniach krwi do głowy. Rozkurczowe działanie melisy znacznie wpływa na wyciszenie psychiki pacjenta i rozszerzenie naczyń mózgowych, co przyczynia się do leczenia bólów migrenowych. Łagodne działanie fitokoncentratu nie powoduje zaburzeń psychicznych, nie uzależnia, jak w przypadku stosowania leków psychotropowych. Pozwala naturalnie i szybko powrócić do pełnego zdrowia.

Fitokoncentrat nr 8 - wątroba, trzustka

Skład: miód, ekstrakt tymianku, tysięcznik, piołun, tatarak, nieśmiertelnik piaskowy. Uniwersalny hepatoprotektor stosowany przy zaburzeniu funkcji wątroby i trzustki, niezbędny po chemio i antybiotykoterapii, intoksykacjach alkoholowych i innych uzależnieniach. Tysięcznik, tatarak i nieśmiertelnik piaskowy wykazują przeciwzapalne działanie na wątrobę, pobudzają trawienie, przyśpieszają metabolizm i oczyszczenie organizmu, zwiększają detoksykacyjną funkcję wątroby. Nieśmiertelnik piaskowy stymuluje enzymy trzustki, ułatwia wchłanianie niezbędnych pierwiastków w dwunastnicy i jelitach cienkich. Tymianek i piołun wykazują rozkurczowe i żółciopędne działanie na wątrobę razem z sinym działaniem antybakteryjnym i przeciwpasożytniczym. Fitokoncentratzalecany jest przy urozmaiconych intoksykacjach organizmu (alkoholowej, farmakologicznej i antybiotykowej, po chemioterapii), przy przewlekłej niewydolności i marskości wątroby. Stany po przebytej żółtaczce, przewlekłym zapaleniu trzustki i w następstwie zaburzeniu metabolizmu.

Fitokoncentrat nr 10 - leczenie górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc.

Skład: miód, andromedy, tatark, korzeń blonda, babki i bagna zwyczajnego. Klinicznie potwierdzono, że fitokoncentrat nr 10 stosuje się przy zapaleniu górnych dróg oddechowych u dorosłych i dzieci (katar, przewlekłe zapalenie zatok i gardła). Również przy destrukcyjnym zapaleniu oskrzeli czy płuc (astma oskrzelowa, rozedma płuc, przewlekły kaszel palacza, itd.) Fitokoncentrat regeneruje nabłonek oskrzelowy, zwiększa rozrzedzenie i wydalanie flegmy. Harmonijne połączenie wyciągu z roślin ma naturalne działanie antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, antywirusowe i rozkurczowe (oskrzela i płuca). Babka i tatarak łagodzą objawy alergiczne, które zawsze wzmagają się przy zapaleniu oskrzeli. Andromeda wspomaga wyprowadzenie toksyn z organizmu poprzez naturalne pocenie się. Korzeń błędu i bagna zwyczajnego wspomagają układ immunologiczny.

AKUPUNKTURA, ELEKTROPUNKTURA, LASEROPUNKTURA, MOKSA (rozgrzewanie chińskimi cygarami punktów akupunkturowych), AKUPRESURA:

są to różne odmiany tej samej terapii. Legendarny chiński cesarz w XX w.p.n.e. zażyczył sobie wyłączne leczenie tajemniczymi igłami, które kierują energią życia i skutecznie eliminują ból. Na początku XX wieku zauważono zwiększenie efektów terapeutycznych przy przepuszczaniu prądu elektrycznego przez wkłute igły.

Wraz z wynalezieniem lasera możliwym stało użycie światła do stymulacji immunologicznej organizmu, zmniejszenie krzepliwości krwi. Inicjatorem tworzenia Polskiego Towarzystwa Akupunktury był prof. Garnuszewski z Warszawy. Od 2000 roku wprowadzona została specjalizacja – lekarz sp. Akupunktury. Zabiegi te zalecono w poradniach walki z bólem. Wielokrotnie zmniejsza ona spożycie przez pacjenta leków przeciwbólowych ujemnie wpływających na wątrobę, żołądek oraz skracają czas terapii.

JAK DZIAŁA AKUPUNKTURA?

W świecie nauki współczesnej istnieje teoria neurohormonów, aktywowanych poprzez punkty akupunkturowe ( endorfiny i enkifaliny) właśnie one okazują silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne w likwidacji ostrego bólu, natychmiastowo usprawniając pacjenta nie powodując powikłań. Uzupełnieniem zabiegów z akupunktury jest gromadzenie leków farmakologicznych i homeopatycznych w punkty akupunkturowe. Metoda ta nazwana jest farmakopunkturą. Akupunktura posiada bardzo szeroki zakres wskazań. Umiejętność dobrania właściwych punktów zależy od badania komputerowo diagnostycznego, które jest przeprowadzone dla każdego pacjenta indywidualnie. Metoda ta wielokrotnie skraca ilość zabiegów. Akupunktura wspomaga leczenie chorób neurologicznych, ortopedycznych układu krążenia, dróg oddechowych, chorób żołądka i jelit.

TERAPIA ANTYNIKOTYNOWA

LIKWIDACJA NAŁOGU TYTONIOWEGO 

Program prof. Norgie odbywa się aparatem Duoter (jedyny w lubuskim) – skutecznie w 90% eliminuje głód nikotynowy poprzez uruchomienie mechanizmów powstałych w Centralnym Układzie Nerwowym, które działają automatycznie (nawyk palenia). 

Program prof. Norgie to precyzyjnie dobrane impulsy o parametrach zbliżonych do fizjologicznych czynności mózgu człowieka. Pozwalają “wyeliminować program na palenie” – wygasza głód nikotynowy i zmienia nawykowy stereotyp palacza. 

Terapia jest bezbolesna i nieinwazyjna – dwurazowa – trwa około 30 minut. Bez skutków ubocznych. Powoduje oczyszczenie organizmu ze złogów nikotynowych poprzez uruchomienie detoksykscji:

– likwidacja długu tlenowego,
– poprawienie wydajności płuc, serca, wątroby. 

Program prof. Norgie istnieje od 15 lat w Europie, jest jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania nałogu nikotynowego. Był stosowany w Stołecznym Centrum Akupunktury prof. Garnuszewskiego.

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Więcej szczegółów na stronie wszystkoociasteczkach.pl

zamknij